Banner corner : site parandehgharib.ir

درمان گیاهی اگزما خارش پوست و حساسیت (آلرژی)

حساسیت پوستی و خارش می تواند عوامل مختلفی داشته باشد که به عنوان مثال می توان به نیش حشرات و یا تماس مواد شوینده با دست و پا در هنگام شستشو اشاره کرد . در اینجا به بررسی چند گیاه دارویی که برای این مشکل مفید هستند اشاره می کنیم.

تذکر مهم : کسانی که به هر دلیلی دچار خارش پوستی می باشند لازم است از مصرف پیاز ، سبزی خوردن ، ادویه ، توت فرنگی ، ماهی و میگو خودداری کنند. ۱-مصرف دارویی: ضد خارش بدن ، ضد اگزما ، ضد گزش حشرات نام گیاه دارویی : باباآدم

شکل دارویی و مقدار مصرف:

۱- مقدار ۲۰ تا۳۰ گرم ریشه باباآدم را در دو لیوان اب حل کرده یا بجوشانید و صبح و ظهر و شب هر دفعه یک استکان با کمی قند تناول نمایید.

۲- علاوه بر خوردن باید از جوشانده یا دم کرده روزانه دو تا سه بار در محل خارش بمالید.

اگزما خارش پوست حساسیت آلرژی ۲- مصرف دارویی: ضد خارش و آلرژی ، ضد گال ، ضد اگزما

نام گیاه دارویی: بادرنجبویه شکل دارویی و مقدار مصرف:

دو استکان گیاه بادرنجبویه را در یک لیوان اب جوشانده و پس از صاف کردن ، آب آن را بر پوست مبتلا بمالید و این کار را چند بار تکرار کنید.

۳-مصرف دارویی : ضد خارش و سوزش حاصل از نیش حشرات نام گیاه دارویی: لیمو شکل دارویی و مقدار مصرف: مقداری آب لیمو را در محل بمالید و گهگاه تکرار کنید. ۴- مصرف دارویی : ضد خارش ، ضد اگزما نام گیاه دارویی : حنا شکل دارویی و مقدار مصرف: در شبانه روز چند مرتبه مقداری پودر خشک حنا در بر زخم بمالید.

۵- مصرف دارویی : رفع خارش بیماری های پوستی و ضد آماس پوست

نام گیاه دارویی : زردچوبه شکل دارویی و مقدار مصرف: یک قاشق غذاخوری پودر زردچوبه را در کمی آب گرم حل نموده و به صورت خمیر بر محل بمالید و یا برپارچه ای پهن کرده و در محل مورد نظر قرار دهید.

گیاهان دارویی ۶- مصرف دارویی : ضد خارش پوست، ضد اگزما نام گیاه دارویی : کرچک (روغن کرچک)

شکل دارویی و مقدار مصرف: در شبانه روز چند مرتبه به آرامی روغن کرچک را به پوست بمالید. ۷-مصرف دارویی : ضد خارش پوست ف ضد آلرژی ، ضد اگزما

نام گیاه دارویی : گیشنیز شکل دارویی و مقدار مصرف: مقداری گیشنیز تازه را پس از شستن ، کوبیده ، با مقداری پودر نان خشک مخلوط نموده ، برپوست بمالید و تا بهبودی کامل تکرار نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *